sadsad x
asdasd
Kurban Bayram Pop Up.jpg (547 KB)
Filtre
202,54 TL
+ KDV
499,15 TL
+ KDV
499,15 TL
+ KDV
499,15 TL
+ KDV
482,20 TL
+ KDV
261,86 TL
+ KDV
261,86 TL
+ KDV
261,86 TL
+ KDV

Güneş Gözlüğü, %100 Orijinal Güneş Gözlükleri

Güneş gözlüğü güneşli bir günde gözleri güneşin zararlı ışınlarından korurken aynı zamanda kıyafetinizle uyum sağlayan hoş bir aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Yüz şeklinize, saç renginize ve ten renginize uygun şık bir güneş gözlüğü seçerek stilinizi tamamlayan tasarımlara imza atabilirsiniz. Ancak güneş gözlükleri seçiminizi yaparken göz sağlığınızı korumak adına %100 orijinal güneş gözlüğü tercih etmeye dikkat etmenizde fayda var.

Her tarza ve aktiviteye uyum sağlayacak güneş gözlüğü seçeneklerine ve çeşitlerine rastlamak mümkün. Sınırsız tasarımı ve kalitesi ile sunulan Asal Optik güneş gözlükleri arasından tarzınıza uygun modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yüzlerce model kadın güneş gözlükleri, erkek güneş gözlükleri, unisex güneş gözlükleri veya çocuk güneş gözlükleri birbirinden farklı çerçeve malzemesi, çeşitli cam (lens) malzemesi ve cam renkleri ile beğeninize sunulmaktadır.

%100 Orijinal Güneş Gözlükleri ile Tarzınızı Yansıtın

Güneş gözlüklerinde cam rengi, çerçeve rengi, malzemesi, boyutu ve şekli ile birbirinden farklı modellere rastlanabiliyor. Böylesine geniş yelpazede ürün seçeneği bulunan güneş gözlükleri arasından seçim yaparken elbette tarzınız konuşacaktır.

Çerçevelerin şekli ve rengi yansıttığınız stil üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Örneğin klasik renklerden oluşan gardıroba sahipseniz renkli çerçeveli veya parlak camlı güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz. Klasik kıyafetlerin tamamlayıcısı ise klasik kare veya dikdörtgen koyu renkli güneş gözlükleridir.

Gözlük seçiminde dikkat edilecek bir husus da güneş gözlüğünün yüzünüz ile mükemmel uyumu yakalayacak boyutlarda olmasıdır. Güneş gözlükleri arasından size en uygun olanı bulabilmeniz için Asal Optik güneş gözlükleri ürün özelliklerinde cam genişliği, burun ve sap genişliği bilgileri verilmiştir.

Cam genişliği güneş gözlüğünün yüzünüzde nasıl görüneceğine yardımcı olur. Tercihinizi yapmadan önce yüz hatlarınızı ölçebilirsiniz. Böylece yüzünüzle tam uyumlu güneş gözlüğünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

UV Korumalı Orijinal Güneş Gözlükleri

Güneş gözlüklerinin özellikle açık hava etkinlikleri yapan ve güneşli havalarda UV ışığa maruz kalanlar için kullanılması önemlidir. %100 orijinal güneş gözlükleri gözleri ve göz çevresindeki hassas cildi UV ışınlarından korumaya yardımcı olur.

Güneş gözlüklerinde en yüksek UV koruma derecesi UV 400’dür. Güneş ışınlarının %99-%100’ünü engelleyen UV 400 güneş gözlükleri Asal Optik güvencesiyle sunulmaktadır. Güneşin UV ışınlarının gözlerinize ve cildinize hasar verdiğini ve bu hasarın UV ışınlarına bağlı zamanla artacağını unutmayınız. Gözlerinizi kalıcı hasarlardan korumak için UV 400 güneş gözlüğü kullanmanızı öneriyoruz.

Gün içerisinde sıklıkla araç kullananlar hem polarize hem de UV 400 özelliğe sahip güneş gözlükleri tercih edebilirler. Polarize lens teknolojisiyle üretilmiş güneş gözlükleri yansımaları engelleyerek parlamanın etkilerini ortadan kaldırabilir. Bu durum sürüş sırasında güvenliği artırır ve gözlere rahatlık sağlar.

Polarize camlar renkleri ve görüntüleri daha önce hiç olmadığı kadar ortaya çıkarabilir. Net ve temiz bir görüntü sunar. Göz yorgunluğunu azaltır ve daha iyi görüş imkanı verir. Ancak ek UV korumasına sahip değildirler. Bu nedenle güneş gözlüklerinde hangi tür cam tipi tercih edilirse edilsin UV 400 korumaya sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Pek çok farklı şekil ve boyutta karşımıza çıkan güneş gözlükleri artık şık aksesuarlar olarak görülüyor. Ancak asıl kullanım amacı hepimizin de bildiği gibi gözleri gün boyunca zararlı ultraviyole ışınlardan korumaktır. Güneş gözlükleri ayrıca parlak ışıkta gözleri kısmanın neden olduğu göz yorgunluğunu ve kırışıklık oluşumunu engellemektedir.

Asal Optik güneş gözlükleri son gözlük teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Son derece hafif olan Asal Optik güneş gözlükleri üst düzey UV koruması sağlar. Hem üstün kalite hem de hoş tasarımları ile erkek, kadın ve çocuk güneş gözlükleri arasından her zevke ve modaya uygun bir model bulmak mümkün.

Farklı formlarda sunulan güneş gözlüğü modellerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Oval Güneş Gözlükleri

Oval gözlük veya oval şekilli güneş gözlükleri yuvarlak kenarlara sahiptir. Uzun olduklarından çok daha geniş görünürler. Açısallığı yuvarlatarak yüz özelliklerinizi merkeze almayı sağlarlar. Elmas veya kare yüze sahip olanlar için ideal bir güneş gözlüğü modelidir.

Bombeli Güneş Gözlükleri

Dikdörtgen güneş gözlüğü olarak da adlandırılan bombeli güneş gözlükleri geniş bir çerçeveye sahiptir. Oval çerçevelere benzer şekilden geniş bir görünümdedir. Keskin kenarlı ve bombeli çerçeveli güneş gözlüğü modelleri sportif seçenekler arasında sunulur. Neredeyse her yüz şekline uyum sağlayabilir.

Köşeli Güneş Gözlükleri

Yuvarlak kenarlı kare benzeri bir görünümü olan köşeli gözlük veya köşeli güneş gözlükleri, dar bir çene hattını dengelemeye ve yuvarlak bir yüze açı kazandırmaya yardımcı olur. Büyük boy stilleriyle köşeli güneş gözlükleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Altıgen Güneş Gözlükleri

Yuvarlak ve kare çerçeve şeklinin birleştiği altıgen güneş gözlükleri klasik güneş gözlüklerine alternatif bir tarzdadır. Modern ve estetik bir modeldir. Farklı bir tarz oluşturmak isteyenler için harika bir seçim olacaktır.

Sekizgen Güneş Gözlükleri

Sekizgen güneş gözlükleri adeta 70’lerin modasını göz alıcı bir estetik ile sunan retro tarzda bir modeldir. Yüzün köşelerine kontur eklemek üzere tasarlanan sekizgen güneş gözlükleri ile hoş bir görünüm kazanmak mümkün.

Yuvarlak Güneş Gözlükleri

Yuvarlak lensler küçük veya büyük, ince veya kalın ve metal veya plastik çerçeveler ile tamamlanarak çeşitli stilleri bir arada sunuyor. Vintage bir görünüm için ince yuvarlak güneş gözlükleri tercih edilirken daha kalın yuvarlak güneş gözlükleri ise modern ve şık bir görünüm sunar.

Geometrik Güneş Gözlükleri

Kare, yuvarlak veya dikdörtgen güneş gözlüklerinin dışında farklı bir tarz yaratmak isteyenlerin tercihi geometrik güneş gözlükleri, mercek şekli ve kenarları ile bir yamuğu andırıyor. Tam çerçeveli veya yarım çerçeveli modelleri bulunan geometrik güneş gözlüklerinde renkli camlar ise ilginç olduğu kadar hoş bir görünüm sağlıyor.

Bizote (Çerçevesiz) Güneş Gözlükleri

Lenslerin (camların) çevresini sardığı bir çerçeveye sahip olmayan güneş gözlükleri ince görünümleriyle zarif bir deneyim kazandırıyor. Şık oldukları kadar hassas olduklarından bizote güneş gözlükleri kullanılmadığı zaman dikkatli saklanmalıdır.

Damla Güneş Gözlükleri

Görünüşü bir su damlasını andırdığından bu ismi alan damla güneş gözlükleri ince metal çerçeveleriyle oldukça popüler modeller arasındadır. Güneşi her açıdan engelleyecek şekilde tasarlanan damla güneş gözlükleri modern görünümüyle de son zamanların en çok tercih edilen modelleri arasında geliyor.

Faset (Yarı Çerçevesiz) Güneş Gözlükleri

Gözlüklerdeki çerçeve kullanımını en aza indiren yarı çerçevesiz güneş gözlüklerinde alt çerçeve tamamen yoktur. Şık bir güneş gözlüğü arayanlar için harika bir seçenek olan faset form güneş gözlükleri çerçeveli gözlüklerden daha hassastır.

Çekik Güneş Gözlükleri

Çekik formda güneş gözlükleri UV ışınlarına karşı daha iyi koruma sağlamak için göz yuvasını kaplayan geniş bir yüzey alanına sahiptir. Dıştan daha geniş ancak buruna doğru daha dar bir görünüme sahiptir. Klasik çerçeveli güneş gözlüklerine alternatif olarak sunulan bir modeldir.

Birbirinden Farklı Materyallerle Tasarlanan Orijinal Güneş Gözlükleri

İhtiyaçlarınıza ve stilinize uygun güneş gözlüğü seçerken gözlüğün konforu, işlevselliği ve UV ışınlarına karşı sunduğu güvenlik oldukça önemlidir. Asal Optik güneş gözlükleri farklı tarzlara hitap edecek şekilde birbirinden farklı materyallerle tasarlanmıştır. Her materyal farklı bir işlev sunarken, her bütçeye hitap edecek fiyat aralıklarının oluşmasında da etkisi büyüktür.

Grilamid TR90 Malzemeden Güneş Gözlükleri

Anti alerjik olan grilamid TR90 bir tür plastiktir. Yüksek ısıya karşı dayanıklı olan grilamid TR90 malzemeden üretilen güneş gözlükleri esnek bir yapıya sahiptir. Kırılma ve çarpmaya karşı dayanıklı olduğundan uzun süre kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Metal Malzemeli Güneş Gözlükleri

Metal, güneş gözlüğü çerçevelerinde yaygın olarak kullanılan bir materyaldir. Kolay işlenebilir bir malzeme olması birbirinden farklı güneş gözlüğü modeline uyum sağlayan stillerin ortaya çıkmasını kolaylaştırmıştır. Her ne kadar plastik çerçevelere göre daha az dayanıklı olsa da fiyatı daha pahalı güneş gözlükleri arasında yer alır.

Ultem Malzemeli Güneş Gözlükleri

Dayanıklı bir plastik olan ultem güneş gözlüklerinde tercih edilen bir çerçeve malzemesidir. Çevresel etkilere ve yüksek sıcaklığa karşı direnç gösterir özelliktedir.

Asetat Malzemeden Güneş Gözlükleri

Aslında plastik bir malzeme olan asetat standart plastik çerçevelerden daha güçlü, daha esnek ve daha hafiftir. Çok çeşitli renk ve dokularda üretilebilir. Lamine levhaların katmanlanması ile üretildiğinden daha karmaşık renkler oluşturmak için ideal bir malzemedir.

Titanyum Malzemeli Güneş Gözlükleri

Titanyum malzemeli güneş gözlükleri çizilmeye ve darbeye karşı dayanıklıdır. Gümüş grisi bir metal olan titanyum çerçeveli gözlükler çeşitli renklerde üretilebiliyor. Diğer çerçeve malzemelerinden üretilen güneş gözlüklerine göre daha pahalı oldukları söylenebilir.

Greenline BIO Malzemeli Güneş Gözlükleri

Vücutta alerjen oluşturmayan malzemelerden üretilen grenline BIO malzemeye sahip güneş gözlüğü çerçeveleri vücuda zarar vermeyen özelliktedir. Doğal malzemelerden üretilen grenline BIO malzemeli güneş gözlükleri son zamanlarda en çok tercih edilen güneş gözlüğü modelleri arasında yer almaktadır.

Termoplastik TPE Malzemeden Güneş Gözlükleri

UV ışınlarına karşı yüksek dayanımlı olan termoplastik TPE malzemeli güneş gözlüğü çerçeveleri renklendirilebilir özelliğe sahiptir. Genellikle çocuk güneş gözlüklerinde tercih edilen bu malzeme ile üretilen güneş gözlükleri çeşitli stillerle karşımıza çıkıyor.

Tarzınıza Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Pek çok tasarım stiline sahip olan güneş gözlükleri arasından seçim yapmak bazen oldukça zormuş gibi gelebilir. Hangi tür güneş gözlüğünün sizin için en iyisi olduğuna karar verirken değerlendirilebilecek birkaç kriter vardır. Bunlardan bazıları yüz şekliniz, ten renginiz ve saç renginizdir.

Asal Optik’in farklı şekil, boyut ve renklerde tasarladığı güneş gözlükleri arasından size uygun olanı mutlaka bulursunuz.

Çerçeveler burnunuza ve kulaklarınıza sıkıca oturmalı ancak sürtünmemelidir. Güneş gözlüklerinin ağırlığı kulaklarınız ve burnunuz arasında eşit olarak dağılmalıdır. Çerçeveler bu temas noktalarında aşırı sürtünmeyi önlemek için yeterince hafif olmalıdır.

Asal Optik güneş gözlükleri iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için dayanıklı ve oldukça hafif olacak şekilde üretilmiştir.

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü seçerken ilk adım yüz şeklinizi belirlemektir. Oval mi, kare mi, yuvarlak mı yoksa kalp mi? Örneğin yuvarlak yüzler için en iyi güneş gözlüğü modelleri kare, dikdörtgen, köşeli ve bombeli formda modellerdir.

Kare yüzler için en iyi güneş gözlüğü modelleri ise yuvarlak veya oval çerçevelilerdir. Böylece bir kontrast oluşturarak genel yüz orantınızın yumuşamasına yardımcı olabilirsiniz. Uzun bir yüze sahipseniz büyük boy güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz. Küçük çerçeveli güneş gözlüklerinden kaçınmalısınız. Derin veya uzun cam stilleri uzun yüze sahip kişiler için tamamlayıcıdır.

Ten renginize uyum sağlayan bir güneş gözlüğü için yüz hatlarında olduğu gibi kontrast özelliklerden yararlanılmalıdır. Açık ten rengi olan kişiler daha koyu kahverengi, altın veya yeşil tonlarını tercih edebilir. Orta ten rengine sahip olanlar ise koyu veya açık tonlar arasında farklı renk seçenekleri kullanabilir. Koyu tenler parlak altın, kahverengi veya nötr tonları tercih edebilir.

%100 orijinal güneş gözlükleri alırken dikkat edilmesi gereken bir kontrol sistemi vardır. Bunun için güneş gözlüğünü tek gözünüzü kapatabilecek mesafede tutarak karo zemin gibi dikdörtgen görünümlü bir nesneye bakabilirsiniz.

Gözlüğü yavaşça sağa sola, yukarı aşağı hareket ettirerek camlardan baktığınızda dikdörtgenin çizgiler düz şeklini koruyorsa cam lenslerinin iyi olduğunu, dalgalı çizgiler oluşursa lenslerin yeterince iyi olmadığını anlayabilirsiniz.

Orijinal Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş gözlüklerinin etkili koruma sağlaması ile fiyatlarının arasında herhangi bir bağlantı bulunmaz. Orijinal güneş gözlüğü fiyatları tasarıma ve çerçevede kullanılan malzemeye göre farklı kalitelerde üretilmektedir. Bu nedenle Asal Optik güneş gözlükleri arasından zevkinize, tarzınıza ve bütçenize uygun olan herhangi bir güneş gözlüğünü tercih edebilirsiniz.

Güneş gözlüğü fiyatları marka adı, çerçeve stili, çerçeve ve mercek malzemesi veya mercek kaplamaları gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Asal Optik’in UV 400 özelliği bulunan gözlükleri arasından bütçenize uygun olan herhangi bir modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her biri üstün koruma sunan %100 orijinal güneş gözlükleri kalitesinden ödün vermeden sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Güneş gözlüğü yatırıma değer bir aksesuardır. İyi bir güneş gözlüğü seçerek uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Asal Optik güneş gözlükleri UV ışınlarına karşı tam koruma sağlar. Son derece rahat olmaları için hafif tasarlanan güneş gözlükleri aynı zamanda dayanıklıdır.

Asal optik güneş gözlüğü kampanyalarını takip ederek orijinal güneş gözlüklerini daha uygun fiyatlara satın almanız mümkün. Ayrıca Asal Optik indirimli ürünler kategorisine de göz atabilirsiniz. Farklı renk seçenekleriyle beğeninize sunulan Asal Optik güneş gözlükleri 2 yıl üretici firma garantilidir.

Orijinal ürün kutusu içerisinde silme bezi ile birlikte ulaştırılan güneş gözlüklerini Asal Optik online alışveriş mağazasından satın alabilirsiniz. 7 gün içerisinde Asal Optik online destek bölümünden iletişim kurarak ürün iadesi veya değişimi yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.