sadsad x
asdasd
Filtre
BENX TACTICAL - BXBLS SET 9710 BENX TACTICAL - BXBLS SET 9710 (1)
1.515,83 TL
+ KDV
BENX TACTICAL - BXBLS 9713 BENX TACTICAL - BXBLS 9713 (1)
974,17 TL
+ KDV
BENX TACTICAL - BXBLS 9712 BENX TACTICAL - BXBLS 9712 (1)
974,17 TL
+ KDV
BENX TACTICAL - BXBLS 9708 BENX TACTICAL - BXBLS 9708 (1)
974,17 TL
+ KDV

motor4.jpg (95 KB)

Motorcu, Motosiklet Gözlük Modelleri ve Fiyatları

Motosiklet kullanmak hem oldukça keyifli hem de işlevseldir. Bununla birlikte motosikletler, bazı riskleri de bünyesinde barındırmaktadır. Riskleri minimum seviyelere indirmek için ise motosiklet kullanıcılarının gerekli ekipmanlara sahip olması gerekir. Motosiklet ya da motorcu gözlükleri bu ekipmanlardan biridir.

Motosiklet kullanırken görüş alanınızı etkileyebilecek birçok farklı faktör bulunmaktadır. Özellikle güneş ışığı, yağmur, rüzgâr gibi hava muhalefetleri motorcular için ciddi bir tehlike haline gelebilir. Bundan etkilenmemek adına ise motosiklet gözlüklerinin kullanılması gerekir. Görüşü etkileyen faktörler kazalara davetiye çıkarmaktadır. Bu kazalar sonucunda her yıl yüzlerce motorcu yaralanmakta, maalesef bazıları hayatlarını kaybetmektedir. Bu nedenlerle; kask, dizlik, ceket gibi birçok ekipmanın yanı sıra motosiklet gözlüğünüzü de takmanız gerekir.

Motosiklet gözlüklerinin temelde tek bir amacı olsa dahi, çok farklı özelliklere ve modellere sahip birçok seçeneği vardır. Gözlük modellerinde hem teknik özellik bakımından hem de tasarımsal olarak farklı alternatifler bulmak mümkündür.

Neden Motosiklet Gözlüğü Kullanmalısınız?

İstatistiklere göre motosiklet kazalarında yaralanma ve can kaybı ihtimalleri, diğer araçlara göre daha yüksektir. Bu durumun motosiklet kullanıcıları dışında birçok sebebi vardır. Bununla birlikte motosiklet kullanıcılarının gerekli önlemleri almaması da bu kazalarda, hem kendi hem de trafiğin güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Bu sebeple motorcuların kullanması gereken ürünlerden önemli bir tanesi motosiklet gözlüğüdür. Motosiklet kullanıcıları açısından görüş kalitesi son derece önemlidir.

Görüş kalitesinin bozulması ya da görüş mesafesinin düşmesi riskleri ciddi oranda artırabilmektedir. Normal zamanlarda da birçok fayda sağlayan gözlükler, özellikle yağmurlu, karlı ve rüzgârlı havalarda kesinlikle takılması gereken ekipmanlardan biridir. Bu tip havalarda görüş mesafenizi koruman ve görüş kalitesi son derece önemlidir. Özellikle yağmurlu ve karlı havalarda, zeminin kayganlığı da eklendiğinde birçok olumsuz koşul sizi beklemektedir.  Bu olumsuzlukları asgari seviyelere indirmek ise sizin elinizdedir. Motosiklet gözlüğü kullanımı kazalarda sizin sorun yaşama ihtimalinizi düşürürken aynı zamanda trafikteki diğer insanları da koruyan faktörlerden biridir.

Motosiklet Gözlükleriyle Güneş Işınlarından Korunun

Hava muhalefetinin olduğu zamanlarda motosiklet gözlüğü kullanımı son derece önemlidir. Bunun yanı sıra bu gözlükler sayesinde güneşin de görüşünüzü etkilemesini engelleyebilirsiniz. Motosiklet kullanmayan açısından dahi gözlerini güneşten korumak için güneş gözlükleri tavsiye edilmektedir. Motorcular açısından ise bu tip gözlükler çok daha elzemdir.

Motorcu gözlükleri ile güneşin yanı sıra sürüş esnasında gözünüze gelebilecek farklı cisimlere karşı da koruma yaratabilirsiniz. Toz, taş ve benzeri cisimler yollarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardır. Gözünüze toz ya da taş gelmesi, oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Motorcu gözlüklerinin havanın yağmurlu ya da rüzgârlı olduğu günlerde kullanılması oldukça faydalıyken, normal zamanlarda da sürüş kalitesi açısından birçok avantaj yaratacaktır. Farklı kullanım koşullarına uyumlu olan gözlükler sayesinde, trafik güvenliğini sağlama şansınız da artacaktır.

Motorcu gözlükleri birçok fayda sağlar. Bununla birlikte çok farklı modelleri vardır. Bu gözlükler farklı koşullara uyum sağlayan farklı cam seçenekleriyle imal edilmektedir. Seçim yaparken ihtiyacınıza bağlı olarak bir cam ve gözlük modeli tercih etmelisiniz. Gece koşulları için farklı modeller tasarlanırken, rüzgârlı hava gibi koşullara bağlı olarak değişik seçenekler bulmanız mümkündür. Güneşli havalar için ise güneş gözlüğü özelliği bulunan seçeneklere yönelmelisiniz.

Motosiklet Gözlük Modelleri

Motorcular açısından, sürüş esnasında güvenlik önlemleri her şeyden önemlidir. Bu sebeple tercih edilecek olan gözlüklerinde güvenliğinizi artırmaya yönelik olarak, tam uyumlu olması gerekir. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak farklı motosiklet gözlükleri olduğu bilinmelidir. Doğru gözlüğün seçimi, güvenlik ve nitelikli sürüş açısından önemli bir faktördür.

Eğer sıklıkla gece saatlerinde, karanlıkta sürüş yapıyorsanız buna uygun şekilde tasarlanan motorcu gözlüklerini tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra gündüz vakti, güneşin altında sürüş yapıyorsanız gözlüğünüzde mutlaka güneş gözlüğü özellikleri bulunmalıdır. Bu durum size güneşin göz alıcı ışınlarından koruyacaktır. Bu gözlükler genel olarak renkli camlara sahiptir. Eğer motosiklet kullandığınız bölge sıklıkla rüzgar alıyorsa, buna uygun bir gözlük seçimi yapabilirsiniz. Gözlüklerin arkadan bağlanan modelleri, oldukça konforlu ve pratiktir. Buna karşın yalnızca kulak üstüne takılan modelleri de son derece işlevsel ve estetik bir görünüme sahiptir.

Motorcu Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Motosiklet gözlüğü seçimi yaparken, öncelikle yaşadığınız bölgeyi ve kullanım koşullarını değerlendirmeniz gerekir. Yaşadığınız bölge yılın büyük bölümünde güneşli, rüzgârlı ya da yağış alan bir yer olabilir. Bu hava koşullarını değerlendirerek kendiniz için en uygun modeli tercih etmeniz gerekir.

Motorcu gözlüğü seçimi yaparken, camların buğu yapma ihtimalini unutmamalısınız. Böylesi bir durum görüş alanınızı çok kısıtlayacak ve sürüşünüzü tehlikeye atacaktır. Bu sebeple özel tasarlanan ve buğu yapmayan gözlükleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra ölçüler de önemlidir. Bu gözlükler kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı üretilmektedir. Gözlüğü seçerken ürünün boyutlarına mutlaka hâkim olmalısınız. Gereğinden küçük bir gözlük sürüş sırasında sizi rahatsız edebileceği gibi, büyük bir gözlük ise düşmeye meyilli olacaktır. İki durum da sürüş kalitenizi derinden etkileyecek ve güvenlik zafiyeti yaratacaktır.

Güvenli bir sürüş açısından gözlük seçimi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra estetik olarak da farklı modelleri bulmanız mümkündür. Bu gözlükler hem tasarım hem de renk olarak birçok farklı seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasından dilediğiniz birini tercih edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra motorcu gözlüğü seçimi yaparken fiyatlara da dikkat etmeniz gerekir. Sürüş güvenliği açısından kaliteli bir gözlük almak elzemdir. Buna karşın geniş model yelpazesi aynı zamanda geniş bir fiyat spektrumunu ortaya çıkarmıştır.

Motosiklet Gözlük Fiyatları

Motosiklet gözlükleri, güvenlik ve sürüş kalitesi açısından kullanımı zorunlu olan ürünlerin başında gelmektedir. Birçok farklı motosiklet kullanıcısında bu gözlükleri görebilirsiniz. Trafikte riskleri minimum seviyelere indiren bu gözlüklerin fiyatları da oldukça değişkenlik gösterebilmektedir.

Motorcu gözlüklerinin fiyatlarının belirlenmesindeki önemli bir faktör, üretim materyallerinin kalitesidir. Gözlüklerin hem camları hem de çerçevesindeki malzeme kalitesi arttıkça bu durum fiyatlara da doğrudan yansımaktadır. Bunun yanı sıra camlarda kullanılan teknolojiler de fiyatların üzerinde etkili olan bir diğer faktördür. Camların buğu yapmaması ve güneşin zararlı ışınlarından koruması gibi bazı unsurlar fiyatların yükselmesine neden olabilmektedir. Motorcu gözlüklerinin camı ve çerçevesinde kullanılan her teknoloji fiyatında artmasına ya da azalmasına neden olabilmektedir.

Daha kaliteli bir motosiklet gözlüğü almanız daha uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz anlamına gelecektir. Bu da bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Motorcu gözlükleri fiyatları üzerindeki bir başka etken ise tasarımlardır. Bu gözlükler çok farklı şekillerde üretilebilmektedir. Genel olarak tasarımları oval şekildedir. Kulakların üstüne gelen yapı ise oldukça incedir. Gözlüklerin bu şekilde tasarlanmasının önemli bir nedeni vardır. Bu tip gözlükler çok daha rahat ve konforlu biçimde kullanılabilmektedir. Bu sebeple böylesi motorcu gözlüklerini tercih etmeniz avantaj sağlayacaktır.

Ayarlanabilir kayış, sünger dolgu gibi bazı özelliklerde fiyatların üzerinde etki edebilmektedir. Aynı zamanda silikon bantları ve camların filmli olması da fiyatların belirlenmesinde diğer etmenler olarak karşınıza çıkacaktır. Motorcu gözlük fiyatları birçok farklı faktöre göre belirlenmektedir. Buna karşın önceliğiniz ihtiyaçlarınız ve güvenliğiniz olmalıdır. Seçim yaparken mutlaka kendinize en uyumlu modeli tercih etmeniz gerekir. Bu sürüş güvenliğiniz açısından hayati öneme sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.