sadsad x
asdasd
Kurban Bayram Pop Up.jpg (547 KB)
Filtre
MERLEN - MRLNGÜNŞ 4866 MERLEN - MRLNGÜNŞ 4866 (1)
202,54 TL
+ KDV
BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9060 BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9060 (1)
482,20 TL
+ KDV
BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9860 BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9860 (1)
261,86 TL
+ KDV
BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9859 BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9859 (1)
261,86 TL
+ KDV
BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9858 BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9858 (1)
261,86 TL
+ KDV
BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9857 BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9857 (1)
261,86 TL
+ KDV
BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9856 BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9856 (1)
261,86 TL
+ KDV
BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9855 BENX SUNGLASSES - BXGÜNŞ9855 (1)
261,86 TL
+ KDV
Toplam 245 ürün görüntüleniyor.

Polarize Güneş Gözlüğü Modelleri ve Fiyatları

Polarize, ışık yansımalarını emen bir film tabakasıdır. Gözlüklerin işlenmemiş camlarına bu film tabakası uygulanır. Sebebi ise dışarıdan gelen ışığın gözlere zarar vermesini engellemektir. Metal yüzeyde, beyaz zeminde, düz alanlarda, karda veya su yüzeyinde rahatsız edici yoğun parlamalar, polarize cam sayesinde engellenmiş veya azaltılmış olur.

Kaliteli bir güneş gözlüğünde bakmanız gereken çok önemli unsurlar vardır. Seçmiş olduğunuz güneş gözlüğünün ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlaması gerekir. Çünkü bu ışınlar insan sağlığı için çok zararlıdır. Satılan sahte gözlükler, gözünüzü korumadığı gibi gelen ışınlara olumlu tepkiler vererek, kısa zaman sonra gözünüze zarar vermeye başlayacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir başka önemli ayrıntı ise, gözlüğün camının polarize bir cam olması gerektiğidir. Polarize camlı bir güneş gözlüğü, sadece bir düzlem yönündeki ışığın geçmesine izin vererek, parlamalara ve yansımalara engel olur ve daha rahat bir görüş sağlar. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde gözlük seçerken sorun yaşamayı minimum seviyeye indirmiş olursunuz.

Polarize camlar genelde koyu renkte olur. Kahverengi, füme, gri ve yeşil renklerde üretilir. Bu renklerin özellikleri de farklılık gösterir. Mesela kahverengi cam, kontrastı artırır. Gri ve yeşil camlar ise renkleri daha canlı gösterir. Polarize cam kullanarak, sizlerin göz sağlığını dikkate alan Asal Optik, en güzel, polarize güneş gözlüğü markalarını bir araya getirdi.

Prosun: Birçok gözlük modeline yer veren, Prosun marka güneş gözlükleri tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Ürünlerinde hem UV korumalı, hem de polarize cam kullandıkları için, tüm gözlük severlerin güvenini kazanmış durumdadır.

Molsion: Birbirinden şık tasarımlarıyla, modern tarzda birçok ürünü bünyesinde barındıran, bir markadır. Ürünleri çok fazla rağbet görmektedir. Görsel cazibesinin yanında, üretiminde polarize cam kullanılıyor olması sebebiyle son derece güvenilirdir.

Ben X Sunglasses: Birçok rengi ve modeli mevcuttur. Camları polarize ve UV korumalıdır. Alternatifinin çok olması ve her bütçeye uygun model barındırmasından ötürü oldukça sevilen bir markadır. Oval, yarı oval, köşeli, yuvarlak, çekik ve damla modeli bulunmaktadır.

Balon: Birçok unisex modeli bünyesinde barındıran, çeşitli tasarımlarıyla akıllarda yer eden bir gözlük markasıdır. Polarize cam tasarımları ve çerçeve modelleriyle her zevke hitap eden, ürünlerden oluşmaktadır. Şık kombinlerinizi tamamlayacak ve gerekli konforu sağlayacaktır.

Benx Kids: Minikler için son derece özenilerek üretilmiş UV korumalı ve polarize cam ile imalat edilmiş çocuk güneş gözlüğü markasıdır. Bnex kids güneş gözlükleri çocukların dünyaya daha güzel bir gözle bakmalarını kolaylaştırır.

Merlen: Çok kullanışlı modellerin bir araya gelmesiyle oluşan Merlen marka güneş gözlükleri, gözleriniz için iyi bir yatırım olacaktır. Üretiminde polarize ve UV korumalı cam kullanılır. Kaliteli bir güneş gözlüğü arayışı içerisinde iseniz, merlen gözlüklerinin tamda sizin için olduğunu söyleyebiliriz.

Fisher Price: Rengarenk tasarımlarıyla birbirinden güzel gözlük modelleri, çocukların güzelliğine güzellik katıyor. Çocuklara muhteşem bir hizmet sunabilmek adına yıllardır var olan fisher price, kaliteli gözlükleriyle yıllardır adını duyurmuş, bir markadır. Ürünlerinde polarize cam kullanılmaktadır.

Polarize Gözlükler

Bir gözlük edinmeden önce dikkat edilmesi gereken belirli başlı hususlar vardır. İlki ve en önemlisi, camların polarize olmasıdır. Polarize cam sayesinde parlama ve yansıma olayları yaşanmaz. Bu da rahatlık açısından son derece önemlidir. Doğa sporlarında ve yürüyüşlerde kaliteli bir görüş sağlar. Alacağınız gözlüğün özelliklerine bakıp polarize cam olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Gözlüğün polarize cam olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, cep telefonunuzun ekranı açıkken güneş gözlüğünüzü yatay konumdan dikey konuma getirin, ekranı kararıyor ya da renk değiştiriyorsa camlarında polarize filtre var demektir. Fakat kararmayıp, renginde herhangi bir değişim olmuyor ise maalesef polarize cam mevcut değildir. Bu işlemi yansıması olan bir yüzeyde de uygulayabilirsiniz.

Polarize cam sayesinde baktığınız her yeri daha net ve daha canlı görebilirsiniz. Özellikle uzun yolda araç kullananlara, sporculara, ışığa çok duyarlı kişilere polarize camı kesinlikle öneriyoruz. Elbette ki gözlüğünüzde polarize cam olmaması, sizi kör etmez veya sağlığınızı çok kötü etkilemez. Fakat görüş netliğini kısıtlar ve bir süre sonra gözünüz ağrımaya başlar.

Güneş gözlüğümüzü seçerken genellikle dış görünüşüne ve yüz hatlarımızla uyumunu ön planda tutsakta göz sağlığımız açısından gözlüğün var olan özelliklerini kesinlikle göz ardı etmemeliyiz. Bir diğer önemli ayrıntı ise, edinmek istediğiniz gözlük Ultraviyole korumalı olmalıdır. Ultraviyole korumalı bir gözlük, güneşten gelen zararlı ışınları bloke eder.

Güneşten gelen UV ışınlarının cildimiz üzerindeki olumsuz etkisi bilimsel olarak kanıtlandığı gibi gözlerimize de büyük oranda zarar verdiği gözlemlenmiştir. Alacak olduğunuz gözlük kesinlikle UV korumalı olmalıdır. Bu sayede gözleriniz hasar görmeyecektir.  Bu iki özelliğin bulunduğundan emin olduğunuz bir güneş gözlüğünü gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Polarize Erkek Güneş Gözlüğü

Güneş gözlükleri insanları tamamlayan bir unsur haline gelmiştir. Özellikle erkeklerin, hazırlıksız anlarında adeta kurtarıcı niteliğindedir. Çoğu insan güneş gözlüğü olmadan markete dahi gidemiyor. Görüntü açısından önemli bir aksesuar olduğu kadar, göz sağlığı açısından da bir o kadar önemlidir. Ayrıca güneş gözlüğü alırken yüz tipimize uygun bir gözlük seçmeye gayret göstermeliyiz.

Yüz hatlarımıza uygun olmayan bir güneş gözlüğü bizi rahatsız edecek ve kötü bir görüntü ortaya koyacaktır. Böyle bir olumsuzluğu ortadan kaldırmak adına önce yüz tipimizi tanımalıyız, hemen ardından gözlük alma arayışına girmeliyiz. Erkeklerin yüz hatlarına göre tercih etmeleri gereken polarize güneş gözlüklerinden biraz bahsedelim.

Yuvarlak ve oval bir yüz hattına sahipseniz eğer, kare ve köşeli bir gözlük tercih etmelisiniz. Bu sayede yüz hatlarınız daha belirgin daha keskin bir hal alacaktır. Kare bir yüz şekline sahipseniz, yuvarlak gözlük modelleri tamda sizin için. Dikdörtgen ve köşeli bir yüzünüz var ise daha şık bir görünüm için kesinlikle damla model bir gözlük tercih etmelisiniz.

Tüm bu yüz hatlarına uygun modeller için önerebileceğimiz en iyi polarize gözlük markaları arasında Molsion, Ben X Sunglasses, Prosun, Balon ve Merlen bulunmaktadır. Birbirinden güzel modellerin arasında kendinize uygun olanı bulacak ve son derece memnun kalacaksınız. Her zevke ve bütçeye göre şekillenen, en iyi güneş gözlüğü markalarına sizde kolayca sahip olabilirsiniz.

Polarize Kadın Güneş Gözlüğü

Günlük yaşantımızda, yaz kış demeden rahatlıkla kullanılan güneş gözlükleri kadınların, kombinlerinin tamamlayıcısı niteliğindedir. Güneş gözlükleri vücudumuzun en belirgin yerinde kullanıldığı için seçerken özenilmesi gereken bir aksesuardır. Nasıl ki, kılık kıyafet seçimine çok dikkat ediyorsak, güneş gözlüğü edinirken de bir o kadar dikkat etmemiz gerekir.

Güneş gözlüğünün en temel ve önemli faydası, bilindiği üzere gözlerimizin sağlığını korumaktır. Bazen yoğun güneş ışınlarına maruz kalabiliyoruz. Belirli süre sonra gözlerimiz maalesef ki, bu durumdan oldukça kötü etkilenmeye başlayacaktır. Bu gibi can sıkıcı durumlardan kaçınmak için yapmamız gereken, kaliteli bir güneş gözlüğü edinmek olacaktır.

Kaliteli bir güneş gözlüğü demek, yalnızca pahalı gözlükler demek değildir. Uygun fiyatlı ve çok kaliteli birçok güneş gözlüğü mevcuttur. Önemli olan, sahip olmak istediğiniz güneş gözlüğünün özelliklerine iyice bakıp, kalitesinden emin olduktan sonra karar vermenizdir. Kaliteli bir güneş gözlüğü edinmek için bilinçli olmalıyız.

Kadınların güneş gözlüğü ihtiyacı, genelde erkeklere nazaran biraz daha fazladır. Çünkü çeşit çeşit olması, ortaya farklı kombinler çıkması demektir. Fakat, kadınların atladıkları ve önemsemedikleri önemli bir ayrıntı var. Her güneş gözlüğü modelinin, her yüz tipine uygun olmadığının farkında olmadan seçimler yapılabiliyor.

Yüz hatlarınızı iyi tanımanız gerekir. Seçimlerinizi de bu şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Kadınların istediği gibi çeşitliliğin fazla olduğu, en şık ve en iyi polarize güneş gözlüğü markaları, Molsion, Ben X Sunglasses, Prosun, Merlen ve Balon’ dur. Bu markaların içerisinde dilediğiniz renk ve modelde, kendinize en uygun güneş gözlüğünü bulabilirsiniz.

Polarize Gözlük Fiyatları

Polarize cam, bir gözlükte mutlaka bulunması gerekir. Çünkü görüntü kaliteniz artacak ve yansımaları azaltarak göze giren ışık miktarını da düşürecektir. Polarize gözlükler, hayata hep canlı renklerle bakmamızı sağlar. Baktığımız gökyüzü daha mavi, ağaçlar daha yeşil olur.

Polarize gözlük fiyatları, üretici firmaya, üründe kullanılan materyallere, rengine, çerçeve modeline göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple belirli bir fiyat biçmek uygun değildir. Bilinenin aksine her pahalı gözlük kaliteli değil, her uygun gözlükte kalitesiz değildir.

En kaliteli güneş gözlüklerini, her bütçeye uygun şekilde sizler için bir araya getiren, Asal Optik ailesinin üyeleri olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kendinize uygun gördüğünüz ve edinmek istediğiniz güneş gözlüğünü çok kolay bir şekilde sitemizdeki adımları takip ederek siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözlük kullanılmadığı durumda camının çizilmemesi için sert yüzeylere temas edecek şekilde yani ters olarak bırakılmamalıdır. Kullanılmadığı zamanlarda kutusunda muhafaza edilmelidir. Güneş gözlüğü kıyafetlerinizin cebinde taşınacaksa mutlaka kılıfının içerisinde olmalıdır.

Cam ve çerçeve temizliği ürün için hazırlanmış temizleme sıvıları ile ya da akan suyun altında durulayarak yapılmalıdır. Gözlük camları mutlak mikrofiber temizlik bezleri ile temizlenmelidir, kıyafet, peçete vb. nesneler ile temizlenmesi durumunda camlar çizilir ve görme kalitesi düşer.

Güneş gözlükleri ile mümkün oldukça denize ve havuza girilmemelidir. Girildiği takdirde camların kaplama özellikleri tuzdan ve klordan zarar görerek işlevini yapamaz duruma gelecektir. Çerçeveler ise hammaddesi hassas olduğu için tuzdan dolayı zarar görebilmektedir.

Unixes Polarize Güneş Gözlükleri

Unisex güneş gözlükleri son dönemlerde sürekli olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Kadınlara ve ya erkeklere özel üretilmiş sanılan birçok model aslında unisex kategorisine girmektedir. Bu durum gözlük seçimi yaparken işinizi son derece hızlandıracaktır. Çünkü çeşitlilik fazla olacağı için kendi yüz hattınıza uygun olan unisex güneş gözlüğünü temin edebileceksiniz.

Unisex bir güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Öncelikle alacağınız gözlüğün çerçevesi ve sapları, yüzünüze uyumlu olmalıdır. Uygun bir gözlüğün burnunuza ve kulaklarınıza baskı yapmadan ve sürtünmeye neden olmadan yüzünüze rahat bir şekilde yerleşmiş olması gerekir.

Güneş gözlüğü seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta, güneş gözlüğünün polarize cam olması gerektiğidir. Polarize cam sayesinde yerden ya da yere paralel yüzeylerden gelen yansımaları engellenip, azalacaktır. Güneş gözlüğünün polarize olmaması gözü bozmaz, fakat etrafı net görmenizi engeller buda bir süre sonra göz ağrısına sebebiyet verir.

Yüzlerce hatta binlerce çeşit unisex güneş gözlüğü modeli mevcuttur. Her tarza uygun sportif, klasik veya alternatif stillerinize uygun polarize güneş gözlüğü modellerini Asal Optik, sizler için bir araya getirdi. Ünlü markaların, çeşitli tasarımlarına Asal optik sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. En trend unisex güneş gözlüklerinden edinmek sizlerinde hakkı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.